header_blue
ГОЛОВНА СТОРІНКА ІСТОРІЯ ЦЕНТРУ АДМІНІСТРАЦІЯ КОНТАКТИ ПОСЛУГИ ФОТО
 

Наша історiя

В останній чверті ХІХ століття в Україні почалося впровадження Метричної конвенції, яка підписана представниками 17 країн 20 травня 1875 року. Багато зусиль для цього було покладено Д.І. Менделєєвим - засновником наукової метрології та державної повірочної служби. Він і став розробником документу з організації метрологічної служби - "Положення про міри та ваги" (1899 рік).  Починаючи з 1900 року було відкрито установи нового типу - повірочні палатки.
На початку ХХ століття на Криворіжжі також відкрито повірочну палатку, функції якої зводились до виконання повірок найпростіших засобів вимірювальної техніки, здійснено перехід на державну метричну систему.


ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМТСВА:


1930 рік

В м. Кривому Розі створено майстерню "Госметр".

1936 рік

Відкрито постійне Криворізьке відділення мір та ваг.

1948 рік

Організовано Криворізьке відділення державного нагляду за стандартами та вимірювальною технікою.

1966 рік

Криворізьке відділення перетворюється в Криворізьку лабораторію державного нагляду та вимірювальної техніки.

1988 рік

Створено Центр стандартизації i метрології.

1993 рік

Криворізький державний центр стандартизації і метрології.

1996 рік

Криворізький державний центр стандартизації, метрології та сертифікації Держстандарту України.

Акредитовано орган по сертифікації продукції.

1999 рік

Акредитовано лабораторію з випробувань будівельних матеріалів та конструкцій.

2000 рік

Акредитовано лабораторію харчової та сільськогосподарської продукції.

2002 рік

Акредитовано лабораторію продукції легкої промисловості.

Впроваджено та сертифіковано систему управління якістю відповідно вимог ДСТУ ISO 9001.

2003 рік

Центр перейменовано на Державне підприємство "Кривбасстандартметрологія".

2004 рік

Акредитовано випробувальну лабораторію «Неруйнівний контроль та технічна діагностика».

2005 рік

ДП "Кривбасстандартметрологія" доручено здійснювати функції секретаріату технічного комітету стандартизації ТК 9 "Руди залізні та марганцеві".

2006 рік

Національним агентством з акредитації України акредитовано орган сертифікації систем управління відповідно до вимог Європейського стандарту EN 45012.

Національним агентством з акредитації України акредитовано відповідно до вимог Європейського стандарту ISO/IEC 17025 наступні випробувальні лабораторії ДП «Кривбасстандарт-метрологія»: випробувальну лабораторію продукції легкої промисловості, випробувальну лабораторію “Прод-Тест”, випробувальну лабораторію промислової та будівельної продукції, випробувальну лабораторію "Неруйнівний контроль та технічна діагностика".

2007 рік

В ДП "Кривбасстандартметрологія" створенні та акредитовані Національним агентством з акредитації України хімічна лабораторія та електротехнічна  лабораторія.

2008 рік

ДП "Кривбасстандартметрологія" стало лауреатом 13-го Українського національного конкурсу якості на засадах доскональності EFQM.

2009 рік

На базі ДП "Кривбасстандартметрологія" створено першу в південно-східному регіоні лабораторію по контролю продукції на вміст ГМО. Лабораторію обладнано сучасним обладнанням відомих світових виробників. Випробування харчової продукції та продовольчої сировини на вміст ГМО проводяться згідно з вимогами міжнародних стандартів
ISO 21570:2005, ISO 21571:2005.

ДП "Кривбасстандартметрологія" стало переможцем у 14-му Українському національному конкурсі якості та отримало сертифікат Європейського фонду управління якістю (EFQM) «Визнання досконалості в Європі - 5*».

2010 рік

В рамках виїзної Колегії Держспоживстандарту України на базі ДП «Кривбасстандартметрології» відбувся обмін досвідом діяльності підприємства з підприємствами системи Держспоживстандарту України, науковцями, провідними підприємствами гірничо-металургійного комплексу України у сфері технічного регулювання, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції через удосконалення системи стандартизації і посилення взаємодії з товаровиробниками, органами виконавчої влади, та  органами місцевого самоврядування.

2011 рік

 ДП "Кривбасстандартметрологія" здійснює новий  вид партнерських відносин — аутсорсинг у галузі стандартизації, що дозволило підприємствам міста зосередитись на основному виді діяльності та передати нам роботи із стандартизації свого підприємства. За цей період фондом було надано послуг близько 220 підприємствам нашого регіону.

З метою покращення якості виконання робіт з повірки (атестації) та ремонту автомобільних та товарних ваг на базі автомобіля DAF з краном-маніпулятором створено пересувну вагоповірочну лабораторію.

2012 рік

Національним агентством з акредитації України акредитовано відповідно до вимог Європейського стандарту ISO/IEC 17025  випробувальний центр ДП «Кривбасстандартметрологія»: випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості, випробувальна лабораторія “Прод-Тест”, випробувальна лабораторія промислової та будівельної продукції, випробувальна лабораторія "Неруйнівний контроль та технічна діагностика", електротехнічна лабораторія.

Метрологічні підрозділи Центру акредитовані на право виконувати калібрування засобів вимірювальної техніки відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025  з оцінкою невизначеності  вимірювань.

Отримано атестат акредитації Національного агентства акредитації України на відповідність вимогам міжнародних стандартів ЕN 45011 (сертифікація продукції та послуг) та ISO 17021 (сертифікація систем управління).

За сприяння виконкому Криворізької міської ради та             ДП «Кривбасстандартметрологія»  в м.Кривому Розі був впроваджений пілотний проект «Марка якості «Криворіжжя» .
Реалізація даного проекту спрямована на підвищення якості та безпеки продуктів харчування, а також підтримку місцевих товаровиробників.

Технічним комітетом ТК9 розроблено 7 національних стандартів, 6 з яких гармонізовані з міжнародними.

 

2013 рік

ДП «Кривбасстандартметрологія»   започатковано випуск власної  газети  «Вісник якості». Наше видання спрямоване на підвищення рівня знань у споживачів про те, як зорієнтуватися на ринку товарів і послуг, зробити свідомий вибір та захистити свої права.

 

 

 


НОВИНИ

Архів новин 2014

Архів новин 2013

Архів новин 2012

Архів новин 2011

Архів новин 2010

Архів новин 2009

3

4

2

2

2

 

© 2021 ДП “КРИВБАССТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ”