header_blue
ГОЛОВНА СТОРІНКА ІСТОРІЯ ЦЕНТРУ АДМІНІСТРАЦІЯ КОНТАКТИ ПОСЛУГИ ФОТО
 

 

09.12.2010

Відділ стандартизації

До уваги виробників та постачальників !

           Звертаємо Вашу увагу, що з 1 грудня 2010 р., відповідно наказу Держспоживстандарту № 520 від 23.11.2010, поновленно чинність в Україні міждержавних стандартів:

ГОСТ 977-88

Отливки стальные. Общие технические условия

ГОСТ 1412-85

Чугун с пластинчатым грифом для отливок. Марки

ГОСТ 26358-84

Отливки из чугуна. Общие технические условия

           Згідно наказу № 534 від 30.11.2010, затверджено національний стандарт України з наданням чинності з 1 березня 2011 р.:

ДСТУ 7174:2010

Чай чорний байховий фасований. Технічні умови
- На заміну ГОСТ 1938-90

           Також доводимо до Вашого відома, що до фонду ДП “Кривбасстандартметрологія” продовжують надходити нові нормативні документи у галузі будівництва серед яких:

Позначення стандарту

Назва стандарту

ДСТУ Б В.2.7-215:2009

Будівельні матеріали. Бетони. Правила підбору складу

ДСТУ Б В.2.7-185:2009

Будівельні матеріали. Цементи. Методи визначення нормальної густоти, строків тужавлення та рівномірності зміну об”єму

ДСТУ Б В.2.7-186:2009

Будівельні матеріали. Цементи. Метод визначення водовідділення

ДСТУ Б В.2.7-220:2009

Будівельні матеріали. Бетони. Визначення міцності механічними методами неруйнівного контролю

ДСТУ Б В.2.7-218:2009

Будівельні матеріали. Бетони. Методи випробування на витривалість

ДСТУ Б В.2.7-213:2009

Будівельні матеріали. Бетони хімічно стійкі. Методи випробувань

ДСТУ Б В.2.6-99:2009
(діє з 01.10.2010)

Конструкція будинків і споруд. Блоки дверні дерев'яні. Загальні техічні умови

ДСТУ Б В.2.6-73:2008

Балки підкранові сталеві для мостових електричних кранів загального призначння вантажопідйомністю до 50 т. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-41:2008

Панелі з автоклавних ніздрюватих бетонів для зовнішніх стін будівель. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-74:2008

Ферми сталеві кроквяні з гнутозварних профілів прямокутного перерізу. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-76:2008

Конструкції сталеві шляхів підвісного транспорту. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-51:2008

Ферми кроквяні сталеві із парних кутників. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-64:2008

Панелі стінові зовнішні бетонні і залізобетонні для житлових і громадських будинків. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-50:2008

Колони сталеві ступінчаті для будівель з мостовими електричними кранами вантажопідйомністю до 50 т. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-7:2008

Вироби бетонні стінові дрібноштучні. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-2:2009

Вироби бетонні і залізобетонні. Загальні технічні умови

           Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.215) та за телефоном 407-08-11.

03.12.2010

            Другого грудня 2010 року на базі метрологічного центру державного підприємства “Кривбасстандартметрологія” було проведене засідання “круглого столу” на тему: «Щоб якісно та безпечно жити - вчись захищати свої споживчі права».

Організаторами цього засідання стали:

  • Криворізька міська організація ВГО «Союз споживачів України»,
  • Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської Асоціації працівників професійно – технічної освіти,
  • Громадська організація «Криворізька міська Асоціація «Депутати органів місцевого самоврядування»,
  • громадська організація «Криворізька міська Асоціація  «Комсомолець Кривбасу»,
  • ДП «Кривбасстандартметрологія»
  • Відділ захисту прав споживачів у Криворізькому регіоні Головного Дніпропетровського обласного управління у справах захисту прав споживачів

            Учасники «круглого столу» підсумовуючи обговорення проблем захисту прав споживачів в місті, які відбулися на багатьох заходах, проведених громадськими організаціями, погоджуються з висновками, опублікованими в  заявах та в газеті «Єднання поколінь», що  в роки незалежності України в Кривому Розі багато зроблено по реалізації Закону України “Про захист прав споживачів”. Перш за все, ліквідовано дефіцит товарів, робіт, послуг. Суттєво розширено мережу торгівлі, ринків, сфери громадського харчування та побуту. Споживачі міста мають вільний доступ до товарів. Державна влада міста та органи місцевого самоврядування приділяють споживачам належну увагу: створений потужний центр стандартизації, сертифікації і метрології з широким спектром випробувальних лабораторій в тому числі по ГМО і дитячим товарам; на ряду з державним відділом з питань захисту споживачів створені і працюють структурні підрозділи у виконавчих органах міста та районах за рахунок місцевого бюджету; безперебійно діє правоохоронна та судова система при розгляді справ споживачів; питання споживачів заслуховуються на сесіях рад, засіданнях виконкомів, координаційних радах, висвітлюються в ЗМІ; проводяться різноманітні конкурси якості власного виробництва як “100 кращих товарів України” та інше.

            Учасники даного заходу, з врахуванням громадської думки, висловленої на більше як 40 проведених Асоціаціями і Союзом заходах, зазначають, що в місті, незважаючи на проблеми перехідного до ринкової економіки періоду, кризові явища в суспільстві, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, керівники суб’єктів господарювання  турботу про здоровий спосіб життя  тримали і тримають в пріоритетах своєї діяльності.

02.12.2010

Випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості

          Випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості ДП «Кривбасстандартметрологія» постійно працює над впровадженням нових методів випробувань згідно з європейськими стандартами та модернізацією обладнання.

          Так у грудні 2010 року вводиться в дію нове обладнання для випробування спецвзуття – прилад для визначення опору підошви до багаторазового згинання,  та прилад для визначення паро проникності матеріалів і визначення коефіцієнта парів води за ДСТУ EN 344-1:2004 та ДСТУ ІSО 8782-1:2002.

29.11.2010

                На виконання Указу Президента України від 23 лотого 2001 року № 113 “Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції”, постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року № 1502 “Про щорічний Всеукраїнський конкурс якості” та рішення від 25 листопада 2005 року Ради глав урядів держав – учасниць СНД Держспоживстандарт України організовує проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - “100 кращих товарів України”.

                З метою удосконалення організації та проведення зазначеного Конкурсу Держспоживстандарт проводить анонімне анкетування серед підприємств-учасників щодо удосконалення організації та проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - “100 кращих товарів України”, запрошуємо підприємства взяти участь у анкетуванні.

                Заповнені анкети надсилайте на електронну адресу: dcsms@ukrpost.ua, або факсограмою 407-08-03.

23.11.2010

Вiддiл державного нагляду за якiстю продукцiї, додержанням стандартiв, норм i правил

Протягом 10 місяців 2010 року інспекторами з державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» виявлено порушення у 85 % перевірених підприємствах

          За десять місяців  2010 року перевірено 174 підприємств, які спеціалізуються на виробництві, випуску та зберіганні продукції на території міста або обслуговуючих районів. При проведені заходів з державного нагляду була перевірена продукція гірничо-металургійних комплексів, хімічна, машинобудівна та будівельна продукція, товари народного споживання, побутової, електротехнічної техніки, стан метрологічного забезпечення при наданні медичних послуг та у сфері сучасної торгівлі.
Окремо можна зазначити ретельну перевірку виробників та постачальників харчової продукції у місто. Було перевірено якість м’ясних та ковбасних виробів, риби та рибної продукції, хлібобулочної, кондитерської, борошно-крупяної продукції, різноманітних напівфабрикатів, молока та кисломолочної продукції, продукції сільського господарства.
За результатами перевірок встановлені не відповідності на 147 підприємствах або у 85 % випадків. Серед найбільш поширених порушень чинного законодавства, можна зазначити наступне:

  1. невідповідність з органолептичних, геометричних, фізико-механічних та мікробіологічних показників;
  2. введення в обіг продукції без сертифікату відповідності;
  3. недоліки у підготовці виробництва та незабезпеченість підприємства нормативними документами;
  4. незадовільний стан технологічного обладнання або використання застарілого обладнання, що не відповідає сучасним вимогам;
  5. недостатній приймальний контроль готової продукції або незадовільний контроль якості сировини;
  6. відсутнє або незадовільне метрологічне забезпечення виробничих процесів на підприємствах та установах.

          Так при перевірці одного з підприємств регіону було виявлено факт реалізації води питної з під заборони на реалізацію зазначеної продукції. У іншому випадку встановлено факт реалізації риби соленої та копченої, на яку також була накладена заборона до реалізації.
За результатами державного метрологічного нагляду, зокрема у комерційних медичних установах, було встановлено факт застосування не повірених засобів вимірювальної техніки, що використовувались у сфері охорони здоров’я. При перевірці одного з комунальних підприємств було виявлено факт проведення вимірювань у не атестованій вимірювальній лабораторії.
За результатами перевірок відділом державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» були застосовані заходу відповідно до наданих повноважень. Було заборонено реалізовувати 111 партій різноманітної продукції, припинено реалізацію 71 виду продукції та заборонено застосування не повірених або не атестованих засобів вимірювальної техніки та обладнання. Згідно накладених штрафних санкцій до державного бюджету було відраховано понад 336 тис. грн. На підприємствах – порушниках було притягнено до адміністративної відповідальності 136 посадових осіб, на яких накладено понад 80 тис. грн. адміністративних стягнень.

18.11.2010

Орган з сертифiкацiї систем управління

ДП «Кривбасстандартметрологія» запрошує Вас 8 грудня 2010 року прийняти участь в семінарі за темою: «Системи  управління безпекою та гігієною праці (OHSAS 18001:2007), системи екологічного керування (ISO14001:2009). Досвід та механізми практичного застосування на підприємствах Кривбасу».


Програма семінару передбачає ознайомлення з нововведеннями в законодавчій та правовій  сферах з питань охорони праці та екології, застосування вимог нововведених нормативних документів ISO14001:2009 та OHSAS 18001:2007, обмін досвідом з фахівцями підприємств що впровадили інтегровані системи управління. Курс передбачає отримання знань про структуру та вимоги стандартів                       OHSAS 18001:2007 та ISO 14001:2009, а також інформацію  щодо розробки документації і реалізації напрямків менеджменту безпеки праці та екології на підприємстві.

Семінар розрахований на керівників підприємств, фахівців в сфері охорони праці та екології,  на персонал якій безпосередньо займається впровадженням систем управління на підприємствах. Слухачі отримують комплект матеріалів.

Семінар відбудеться в приміщенні ДП «Кривбасстандартметрологія». Для участі в семінарі необхідно направити заявку на адресу 50005, м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 23, або на e-mail: v_ssu@i.ua, v_ssu@ukr.net, тел. факс: 407-10-46, детальніша інформація за тел.: 407-08-19.

Програма семінару

Заявка на участь у семінарі

15.11.2010

9 листопада 2010 року в Києві в ДП «Український Дім» відбулась церемонія нагородження  лауреатів, фіналістів та переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України» 2010 року

9 листопада 2010 року в Києві в ДП «Український Дім» відкрилася Національна виставка «100 кращих товарів України», на якій  були представлені кращі зразки продукції українських виробників.
Виставку урочисто відкрили Міністр Кабінету Міністрів Анатолій Володимирович Толстоухов, Міністр економіки Василь Петрович Цушко та Голова Держспоживстандарту України Олександр Семенович Матвійчук. Почесні гості оглянули виставкову експозицію.
Під час урочистої церемонії були нагороджені переможці, лауреати та  фіналісти зазначеного конкурсу. Свої нагороди отримали 118 переможців конкурсу, 94 його лауреати та 65 фіналістів.  Серед них було нагороджено 24 підприємства з Криворізького регіону:
Переможці Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у 2010 році:

  • ПрАТ «Криворізький міський молокозавод № 1»
  • ТОВ «Данверс»
  • ТОВ «Віконда»
  • ТОВ «ДСД»
  • ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна»
  • ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
  • ЗАТ «КЗГО»
  • ВАТ «Інгулецький ГЗК»
  • ВАТ «Північний ГЗК»
  • ВАТ «ЦГЗК»

 Лауреати Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у 2010 році:

  • ТОВ  «АСС»
  • СПД Бережна В.С.
  • ТОВ «Уніпласт»
  • ФОП Пасько А.В.
  • ВАТ «ХайдельбергБетон Україна»
  • ВАТ ММК Ілліча ГЗК «Укрмеханобр»
  • КП «Криворіжавтотранс»

Фіналісти Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у 2010 році:

  • ТОВ «Козацька справа»
  • ТОВ «Пілот»
  • ПП «Ювікс»
  • ТОВ НВК «Союзцветметавтоматика» 
  • ПП «АІТ ЕНЕРГО»  
  • ТОВ «Кронверк Ретрофіт ЕТЛ»
  • ТОВ НВП «Укргеопроект»   

Ми вітаємо організаторів, учасників та переможців цього заходу та бажаємо Україні та Криворіжжю подальшого прогресу на напрямі підвищення стандартів життя її громадян.

11.11.2010

Відділ стандартизації

До уваги виробників та постачальників!

Звертаємо Вашу увагу, що, відповідно до наказу Держспоживстандарту № 457 від 11.10.2010, затверджено національні класифікатори України з наданням чинності з 1 січня 2011 р.:

ДК 009:2010

    Класифікація видів економічної діяльності
– На заміну ДК 009:2005

ДК 016:2010

   Державний класифікатор продукції та послуг
– На заміну ДК 016-97

ДК 019:2010

     Класифікатор надзвичайних ситуацій
– На заміну ДК 019:2001

Встановлено термін одночасної дії ДК 009:2005 та ДК 009:2010  з  01.01.2011 по 31.12.2011.
Встановлено термін одночасної дії ДК 016–97 та ДК 016:2010 з 01.01.2011 по 31.12.2011.

Також повідомляємо, що, наказом № 450 від 06.10.2010, перенесено дату надання чинності ДСТУ 7011:2009 «Соняшник. Технічні умови» з 01.07.2010 на 01.07.2011. Відповідно ГОСТ 22391-89 «Подсолнечник. Требования при заготовках и поставках» скасовується з 01.07.2011.

Згідно наказу № 456 від 11.10.2010, затверджено національні стандарти України з наданням чинності:
а) з 1 жовтня 2011 р.:


ДСТУ 2661:2010

Молоко коров’яче питне. Загальні технічні умови
– На заміну ДСТУ 2661–94

б) з 1 січня 2012 р.:


ДСТУ 2284:2010

Риба жива. Загальні технічні вимоги
– На заміну ДСТУ 2284–93

Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.215)  та за телефоном   407-08-11.

08.11.2010

Випробувальна лабораторія
«Промислової та будівельної продукції»

ВЛ «Промислової та будівельної продукції» має можливість проводити випробування склопакетів на визначення опору атмосферним впливам і оцінки довговічності. Сутність методу полягає у визначенні значень характерних показників склопакетів у процесі циклічних впливів змінних позитивних і від’ємних температур, вологості, ультрафіолетового опромінення і слабоагресивних хімічних середовищ (розчинів), що імітують вплив критичних експлуатаційних навантажень. Згідно ДСТУ Б В.2.7-107:2008 «Склопакети клеєні будівельного призначення. Технічні умови» цей показник повинен визначатись один раз в п’ять років та складати не менше 20 умовних років експлуатації.
            Лабораторія оснащена комплектом устаткування та необхідною нормативно-технічною документацією., що забезпечує створення, регулювання і підтримку заданих режимів випробування: ультрафіолетове опромінення в діапазоні довжин хвиль 280-400 нм інтенсивністю 60 і 80 Вт/м2; дощування, вплив позитивних температур до 90С, вплив від’ємних температур до мінус 50С, вплив рідкого хімічного середовища.

            Метою таких випробувань є визначення здатності склопакетів зберігати експлуатаційні якості протягом визначеного терміну, тобто визначення умовних років експлуатації, що умовно відповідають одному календарному року експлуатації склопакета в реальних умовах. Оцінку довговічності склопакетів ВЛ визначає за числом проведених циклів кліматичних випробувань, при цьому, згідно ДСТУ Б В.2.6-26-2004 «Склопакети будівельного призначення. Метод визначення опору атмосферним впливам і оцінки довговічності», кожні 12 циклів випробувань прирівнюються до 7 умовних років експлуатації. Позитивний результат повного циклу випробувань склопакетів є підтвердженням їхньої відповідності вимогам на морозостійкість, опір впливу слабоагресивних середовищ і сумісність матеріалів, які застосовуються для їхнього виготовлення.

05.11.2010

Випробувальна лабораторія
«ПРОД-ТЕСТ»

Міжлабораторні порівняння результатів (МПР) випробувань та професійне тестування лабораторій є обов’язковим та невід’ємним елементом зовнішнього контролю якості випробувань у загальній системі якості випробувальної лабораторії і відіграє важливу роль при оцінці компетентності і контролю її діяльності. Участь лабораторії в програмах і раундах міжлабораторних порівняльних результатів є обов’язковою вимогою міжнародних та національних стандартів.
         В жовтні 2010 року ВЛ «Прод - Тест» ДП «Кривбасстандартметрологія» прийняла участь в 16–му раунді програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (ПМПРВ) «ПРОФ - ТЕСТ», який проводився згідно з Інструкцією Держстандарту України ПМУ 15-99 «Про порядок перевірки точності результатів вимірювань у вимірювальних лабораторіях» та вимогами керівництва ISO/IEC Guide 43-1, 43-2 за видом випробувань – визначення в тестовому матеріалі «мак олійний» масової концентрації міді, заліза, свинцю , кадмію і цинку.

         Під час визначення вмісту тяжких металів фахівці випробувальної лабораторії використовували метод полум’яної атомно-абсорбційної спектрофотометрії та інверсійної вольамперометрії. Згідно «Заключного звіту» лабораторія отримала найкращі результати з 100% збіжністю.

03.11.2010

Випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості

2 листопада 2010 р. співробітники випробувальної лабораторії продукції легкої промисловості прийняли участь у семінарі на тему «Вимоги законів України та нормативних документів щодо якості і маркування взуття».
Були розглянуті такі актуальні питання:

  1. правові основи державного надзору за якістю взуття в Україні;
  2. відповідальність за виробництво та реалізацію продукції, яка не відповідає вимогам нормативної документації;
  3. перелік нормативних документів, на які необхідно звернути увагу виробникам взуття;
  4. вимоги до якості та маркування взуття;
  5. показники безпечності взуття.
В роботі семінару прийняли участь представники управління захисту прав споживачів, торгово-промислової палати , міської СЕС, виробники та реалізатори взуття.

28.10.2010

Випробувальна лабораторія промислової продукції та сировини (ХІМІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ)

За 10 місяців 2010 року хімічною лабораторією ДП «Кривбасстандартметрологія» було перевірено на відповідність вимогам діючої нормативної документації 106 зразків промислової продукції та сировини за різноманітними напрямками:


Найменування продукції

Кількість досліджених зразків, шт

Кількість зразків невідповідної продукції, шт

Відсоток невідповідної продукції, %

Сплави, сталі

28

4

14,3

Цементи

12

0

0

Феросплави

36

2

5,6

Залізорудна сировина та продукція

18

1

5,6

Інші

12

2

16,7

Всього

106

9

 

28.10.2010

Відділ з атестації лабораторій та методик

Протягом 9 місяців 2010 року відділом атестації лабораторій та методик в місті Кривий Ріг та Криворізькому районі атестовано 73 вимірювальні лабораторії за різноманітною номенклатурою показників та в різних галузях економіки, та атестовано і актуалізовано 42 методики виконання вимірювань. Також фахівці відділу приймають участь в атестації вимірювальних лабораторій, які проводять інші уповноважені органи з атестації. Активізовані роботи щодо інспекційного контролю за атестованими лабораторіями та з проведення міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань.

20.10.2010

Орган з сертифiкацiї систем управління

ВАТ “Криворізький хлібокомбінат № 1”, ПрАТ “Криворізький міськмолокозавод № 1” впровадили системи управління безпечністю харчових продуктів

На виконання розпорядження міського голови “Про впровадження систем управління безпечністю на підприємствах харчової галузі міста” від 08.12.2006 № 832-р. органом з сертифікації ДП “Кривбасстандартметрологія” постійно проводяться роботи  з підприємствами харчової промисловості Криворізького регіону по впровадженню та сертифікації СУБХП на відповідність національному стандарту ДСТУ 4161-2003 “Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги”.
До підприємств, які вже мають сертифіковану систему управління безпечністю харчових продуктів, приєдналися підприємства ВАТ “Криворізький хлібокомбінат № 1”, ПрАТ “Криворізький міськмолокозавод № 1”.
Роботи з ДП “Кривбасстандартметрологія” щодо впровадження СУБХП на ВАТ “Криворізький хлібокомбінат №1” почалися з 2007 року і надали можливість підприємству забезпечити стабільність випуску безпечної продукції за рахунок упорядкування і координації робіт щодо управління ризиками при виробництві, транспортуванні, зберіганні і реалізації та постачати на ринок продукцію високої якості, яка відповідає вимогам безпечності для життя та здоров’я і задовольняє вимоги та сподівання споживачів.
Роботи з ДП “Кривбасстандартметрологія” щодо впровадження СУБХП на ПрАТ “Криворізький міськмолокозавод № 1” почалися з 2008 року, за цей час стан виробництва свідчить про можливість забезпечення стабільного випуску безпечної продукції, підвищення якості та безпечності молочної продукції, що виготовляється шляхом постійного вдосконалення технології виробництва, модернізації обладнання, свідомої роботи колективу, використання сучасної матеріально-технічної бази.

13.10.2010

Відділ стандартизації

До уваги виробників та постачальників

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 листопада 2010 року, відповідно до наказу № 327 від 28.07.2010 р., вступає в дію національний класифікатор України

ДК 003:2010

Класифікатор професій

- на заміну ДК 003:2005

Також повідомляємо, що до фонду нормативних документів ДП“Кривбасстандарт-метрологія” надійшли нові  нормативні документи у галузі будівництва серед яких:


ДСТУ Б В.2.6-41:2008

Панелі з автоклавних ніздрюватих бетонів для зовнішніх стін будівель. Технічні вимоги.

ДСТУ Б В.2.6-42:2008

Панелі віконні сталеві з гарячекатаних та гнучких профілів для виробничих приміщень

ДСТУ Б В.2.6-49:2008

Огорожі сходів, балконів і дахів сталеві. Загальні технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-64:2008

Панелі стінові зовнішні бетонні і залізобетонні для житлових і громадських будинків. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.6-99:2009

   Конструкції будинків та споруд. Блоки дверні дерев’яні. Загальні технічні умови.

ДСТУ Б В.2.7-7:2008

Вироби бетонні стінові дрібно штучні. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-183:2009

Матеріали та вироби будівельні звукопоглинальні і звукоізоляційні. Класифікація й загальні технічні вимоги

ДСТУ Б В.2.7-184:2009

Матеріали звукоізоляційні і звукопоглинальні. Методи випробувань

            Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.215) та за телефоном 407-08-11.

11.10.2010

Привітання Президента України з Днем працівників стандартизації та метрології

Привітання Прем’єр-міністра України з Днем працівників стандартизації та метрології

Привітання Голови Держспоживстандарту України з Днем працівників стандартизації та метрології

24.09.2010

24 вересня 2010 року на базі ДП “Кривбасстандартметрологія” відбулась виїзна колегія Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики

Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики прийнято рішення про проведення виїзної колегії комітету з питання : «Про стан діяльності і завдання державних підприємств Держспоживстандарту в роботі по підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної економіки через удосконалення систем стандартизації і посилення взаємодії з товаровиробниками, бізнесом, органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування». Зважаючи на значні досягнення та набутий досвід  місцем проведення колегії обрано місто Кривий Ріг, на базі «ДП»Кривбасстандартметрологія».

Участь у засіданні колегії взяло понад 200 фахівців, серед них:

·                    керівництво Держспоживстандарту України;

·                    керівники найбільших промислових підприємств міста.

·                    директори териториальних центрів стандартизації та метролггії;

·                    начальники управлінь у справах захисту прав споживачів;

Керівництво Держспоживстандарту України провело зустріч із керівництвом м. Кривий Ріг, керівниками державних підприємств та територіальних органів  Держспоживстандарту, ознайомились з роботою

ДП „Кривбасстандартметрологія”, відвідали промислові підприємтва міста.

Результатами розширеного засідання Колегії стала низка питань, які необхідно вирішити в контексті реформування системи технічного регулювання, а саме:

·                    переконати бізнес, що стандартизація надає можливість нарощувати виробничий потенціал підприємств, впроваджувати прогресивні технології й нові види високоякісної продукції, що дає змогу випускати конкурентоспроможну продукцію, яка забезпечить вихід українських товаровиробників на світові ринки;

·                    активізувати роботу технічних комітетів стандартизації та покращити її ефективність (згідно із законодавством і міжнародною практикою функції з розроблення, розгляду та погодження міжнародних (регіональних) та національних стандартів покладаються на технічні комітети стандартизації, які формуються на принципах представництва всіх зацікавлених сторін.

·                    активізувати участь бізнесу і промисловості в процесах стандартизації, зокрема у фінансуванні розробки державних стандартів.

·                    вирішити проблему неузгодженості законодавчих актів зі стандартизації, через що стримується її подальший її розвиток.

21.09.2010

24 вересня 2010 року на базі ДП„Кривбасстандартметрологія”  відбудеться розширене засідання Колегії Державного комітету України з питань технічного регулювання і споживчої політики

24 вересня 2010 року на базі ДП „Кривбасстандартметрологія” відбудеться розширене засідання Колегії Державного комітету України з питань технічного регулювання і споживчої політики, яке проходитиме в конференц-залі Криворізького технічного університету ( м. Кривий Ріг, вул. ХХІІ партз’їзду, 11).

На засіданні розглядатимуться питання щодо удосконалення системи стандартизації та посилення взаємодії з товаровиробниками, органами центральної виконавчої влади, бізнесом, органами місцевої влади, органами місцевого самоврядування та споживачами.

За результатами розширеного засідання Колегії о 15:00 годині розпочнеться прес-конференція на тему: «Стандартизація як інструмент підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки».

Місце проведення прес-конференції – ТОВ «РІА АРТСТАЙЛ», м. Кривий Ріг, вул. Димитрова 71/3, тел. (056) 401-41-41, тел./факс (056) 404-24-24, e:mail: office@artstyle.ua.

Додаткову інформацію можна отримати за тел. (056) 407-10-14.

17.09.2010

Випробувальна лабораторія промислової продукції та сировини (ХІМІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ)

Запрошуємо на семінар!

ДП “Кривбасстандартметрологія” з метою підвищення кваліфікації спеціалістів випробувальних лабораторій та сприяння виконання вимог «Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі» (п. 4.3.2), запрошує Вас 27-29 вересня 2010 року прийняти участь в навчальному семінарі «Особливості кількісного та якісного аналізу. Метрологічне забезпечення аналітичного контролю»
Програмою семінару передбачено теоретичний курс, практичний курс (рішення контрольної задачі і робота над помилками) та тестову перевірку знань.
Семінар відбудеться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 23, (зупинка „15-а школа”).

Для участі у семінарі Вам потрібно оформити заявку.

Факс: (056) 407 08 03
Контактні телефони: (056) 407 09 13, (097) 852 94 36

21.08.2010

16.07.2010

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖНАГЛЯДУ

Протягом І півріччя 2010 року інспекторами з державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» виявлено порушення у 88 % перевірених підприємствах
За перше півріччя 2010 року перевірено 149 підприємств, які спеціалізуються на виробництві, випуску та зберіганні продукції на території міста і обслуговуючих районів. При проведені заходів з державного нагляду була перевірена продукція гірничо-металургійних комплексів, хімічна, машинобудівна та будівельна продукція, товари народного споживання, побутова, електротехнічна техніка, стан метрологічного забезпечення при наданні медичних послуг та у сфері сучасної торгівлі.
Окремо можна зазначити ретельну перевірку виробників та постачальників харчової продукції у місто. Було перевірено якість м’ясних та ковбасних виробів, риби та рибної продукції, хлібобулочної, кондитерської, борошно-крупяної продукції, різноманітних напівфабрикатів, молока та кисломолочної продукції, продукції сільського господарства.
За результатами перевірок встановлені не відповідності на 131 підприємствах або у 88 % випадків. Серед найбільш поширених порушень чинного законодавства, можна зазначити наступне:
невідповідність з органолептичних, геометричних, фізико-механічних та мікробіологічних показників;
введення в обіг продукції без сертифікату відповідності;
недоліки у підготовці виробництва та незабезпеченість підприємства нормативними документами;
незадовільний стан технологічного обладнання або використання застарілого обладнання, що не відповідає сучасним вимогам;
недостатній приймальний контроль готової продукції або незадовільний контроль якості сировини;
відсутнє або незадовільне метрологічне забезпечення виробничих процесів на підприємствах та установах.
Так при перевірці одного з підприємств регіону було виявлено факт реалізації води питної з під заборони на реалізацію зазначеної продукції. У іншому випадку встановлено факт реалізації риби соленої та копченої, на яку також була накладена заборона до реалізації.
За результатами державного метрологічного нагляду, зокрема у комерційних медичних установах, було встановлено факт застосування не повірених засобів вимірювальної техніки, що використовувались у сфері охорони здоров’я. При перевірці одного з комунальних підприємств було виявлено факт проведення вимірювань у не атестованій вимірювальній лабораторії.
За результатами перевірок відділом державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» були застосовані заходу відповідно до наданих повноважень. Було заборонено реалізовувати 75 партій різноманітної продукції, припинено реалізацію 61 видів продукції та заборонено застосування не повірених або не атестованих засобів вимірювальної техніки та обладнання. Згідно накладених штрафних санкцій до державного бюджету було відраховано більше 202 тис. грн. На підприємствах – порушниках було притягнено до адміністративної відповідальності 92 посадових осіб, на яких накладено понад 51 тис. грн. адміністративних стягнень.

13.06.2010

Випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості

Шановні працівники легкої та текстильної промисловості!

Випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості
ДП «Кривбасстандартметрологія» щиро вітає Вас з нагоди професійного свята – Дня працівників легкої та текстильної промисловості!

У цей день від усієї душі поздоровляємо всіх робітників і фахівців, ветеранів підприємств легкої промисловості, усіх, хто вносить вклад у розвиток галузі, зі святом!

Бажаємо вам, дорогі трудівники,  міцного здоров'я, нових трудових досягнень, процвітання, успіхів у праці, щастя і благополуччя в кожній родині заради процвітання рідної Вітчизни.

10.06.2010

Орган з сертифiкацiї систем управління

ДП «Кривбасстандартметрологія» 7-8 липня 2010 року з метою надання практичної допомоги виробникам проводить семінар для підготовки  внутрішніх аудитів систем управління відповідно вимог ДСТУ ISO19011-2003 «Настанови щодо здійснення аудитів системи управління якістю і (або) екологічного управління». Матеріали підготовлені провідними фахівцями України в сфері системного управління виробництвом.
Отриманні знання допоможуть фахівцям підприємств при  впровадженні та вдосконаленні  систем управління відповідно до вимог стандартів ДСТУ ISO 9001:2009 «Системи управління якістю. Вимоги»,  ДСТУ ISO14001:2006 «Система екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування»,  ДСТУ-П OHSAS 18001:2006 «Системи управління безпекою і гігієною праці. Вимоги»,

Заявки щодо участі у семінарі направляйте на адресу Центру, або ел.поштою, завантажити бланк заявки

07.06.2010

Випробувальна лабораторія
«ПРОД-ТЕСТ»

ДП "Кривбасстандартметрологія" проводить постійно роботу по сертифікації, випробуванням продукції дитячого харчування, дитячих товарів - іграшок, одягу та інших товарів, які користуються попитом  у  дітей молодшого, дошкільного і шкільного віку . 
З метою захисту життя і здоровя дітей  випробувальними лабораторіями  ДП  "Кривбасстандартметрологія" проводиться перевірка,  випробування продукції , товарів як українського так і зарубіжного виробництва .
Велика увага приділяється зараз вмісту та міграції  шкідливих елементів в ірашках, дуже популярних зараз наборах для дитячої творчості, пластилінах, книжках, зошитах, альбомах для розкраски та малювання , карандашах, крейдах  та інших товарів якіми користуються наші діти. Питання виникає в тому, чи безпечно це купувати нашим дітям і що може гарантувати якість і безпеку товарів щодо видленя шкідливих елементів

Згідно европейського законодавства і законодавчої бази в Україні   нашою лабораторією проводяться  випробування продукції на вміст та  міграцію таких елементів : сурьма, мишяк, барій, кадмій, хром , свинець, ртуть, селен  згідно ДСТУ ЕN 71-3:2005 "Безпечність іграшок. Міграція певних елементів" частина 3.

 

04.06.2010

Відділ стандартизації

До уваги виробників та постачальників

            Доводимо до Вашого відома, що згідно з наказу Держспоживстандарту №108  від       31 березня 2010 р. затверджені національні стандарти України з наданням чинності:

з 1 квітня 2010 р.

ДСТУ 3768:2010               Пшениця. Технічні умови
(зі скасуванням чинності ДСТУ 3768:2009)

 з 1 липня 2010 р.

ДСТУ 4965:2008                Рис. Технічні умови
(зі скасуванням чинності в Україні    ГОСТ 6293-90)

  з 1 січня 2011 р.

ДСТУ 7158:2010              Мясо. Свинина в тушах і півтушах. Технічні умови
(зі скасуванням чинності в Україні    ГОСТ 7724-77)

 з 1 жовтня 2011 р.

ДСТУ 7159:2010               Консерви. Соки відновлені. Загальні технічні умови
На заміну ДСТУ-П-4150:2003 (у частині відновлених соків)

            Також повідомляємо, що, відповідно до наказу № 85 від 11 березня 2010р, затверджено зміни до національних стандартів України з наданням чинності

 з 1 квітня 2010 р.:


Зміна № 1
ДСТУ 4330:2004

 

Маргарини м’які. Загальні технічні умови

Зміна № 1
ДСТУ 4335:2004

 

Жири кондитерські, кулінарні, хлібопекарські та для молочної промисловості. Загальні технічні умови

Зміна № 1
ДСТУ 4463:2005

 

Маргарини, жири кондитерські та для молочної промисловості. Правила приймання та методи випробування

Зміна № 1
ДСТУ 4465:2005

 

Маргарин. Загальні технічні умови

Зміна № 1
ДСТУ 4492:2005

 

Олія соняшникова. Технічні умови

Зміна № 2
ДСТУ 4256–2003

 

Горілки і горілки особливі. Технічні умови

Зміна № 2
ДСТУ 4487:2005

 

Майонези. Загальні технічні умови

з 1 травня 2010 р.:


Зміна № 1
ДСТУ 4733:2007

 

Морозиво молочне, вершкове, пломбір. Загальні технічні умови

Зміна № 1
ДСТУ 4734:2007

 

Морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід. Загальні технічні умови

Зміна № 1
ДСТУ 4735:2007

 

Морозиво з комбінованим складом сировини. Загальні технічні умови

 

Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.215) 
та за телефоном 407-08-11.

 

21.05.2010

Вiддiл з ремонту засобів вимірювальної техніки

Відділ з ремонту засобів вимірювальної техніки впроваджує нові види послуг – повний спектр робіт з обслуговування комп’ютерної техніки.
Висока якість робіт засвідчуються тим, що роботи виконуються висококваліфікованими досвідченими спеціалістами, що пройшли навчання по проведенню робіт з даним обладнанням. Відділ оснащено необхідним обладнанням, програмним забезпеченням, всіма комплектуючими.

Під час обслуговування комп’ютерної техніки виконуються наступні види робіт: ремонт, модернізація, налагодження, встановлення програмного забезпечення, заправка картриджів, технічне обслуговування та інше.

20.05.2010

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Всесвітнім днем метрології!

Здавна вимірювання слугує методом оцінки якості продукції, безпечності роботи транспорту, обґрунтування медичних діагнозів, стану навколишнього середовища тощо.
Жодна сфера практичної людської діяльності не може обійтися без метрології. Її значимість доводить беззаперечна необхідність у достовірності результатів вимірювань та, відповідно, якості продукції у промисловості, сільському господарстві, обліку матеріальних та енергетичних ресурсів, діагностування та лікування пацієнтів, контролю стану навколишнього середовища та його впливу на здоров’я населення.
Професія метролога потребує чимало зусиль та терпіння для проведення вимірювань, забезпечення їхньої єдності, достовірності та контролю.
Тож шановні колеги, бажаю вам наснаги, плідних ідей, мудрих і виважених рішень та успіхів у цій важливій справі – метрології. Нехай ваша невтомна праця сприяє покращенню якості української продукції і забезпечує споживачам гідний рівень життя!

Голова
Держспоживстандарту                                                                                              
України 
     О.В.Поволоцький

12.05.2010

З березня по червень 2010 року проводиться регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - "100 кращих товарів України" у 2010 році

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ УЧАСНИКІВ

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ОЦІНКИ ЯКОСТІ

Заявка на участь у конкурсі

07.05.2010

Привітання голови Держспоживстандарту

30.04.2010

Привітання голови Держспоживстандарту

29.04.2010

Протягом 1 кварталу 2010 року інспекторами з державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» виявлено порушення у 95% перевірених підприємствах

За перший квартал 2010 року відділом державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» перевірено 68 підприємств, які спеціалізуються на виробництві, випуску та зберіганні продукції на території Криворізького регіону. Зокрема була перевірена продукція гірничо-металургійного комплексу, хімічна, машинобудівельна та будівельна продукція, товари народного споживання, побутова й електротехнічна техніка, стан метрологічного забезпечення при наданні медичних послуг та у сфері торгівлі.
Ретельна увага приділялася перевірці виробників та постачальників харчової продукції: м'ясних та ковбасних виробів, риби та рибної продукції, хлібобулочної, кондитерської, борошно-крупяної продукції, різноманітних напівфабрикатів, молока та кисломолочної продукції, продукції сільського господарства.
За результатами перевірок встановлені невідповідності на 67 підприємствах або у 98 % випадків. Серед найбільш поширених порушень чинного законодавства слід відзначити: невідповідність з органолептичних, геометричних, фізико-механічних та мікробіологічних показників; введення в обіг продукції без сертифікату відповідності; недоліки у підготовці виробництва та незабезпеченість підприємства нормативними документами; незадовільний стан технологічного обладнання або використання застарілого обладнання, що не відповідає сучасним вимогам; недостатній    приймальний    контроль    готової    продукції    або незадовільний контроль якості сировини; відсутнє або незадовільне метрологічне забезпечення виробничих процесів на підприємствах та установах.
За результатами перевірок відділом державного нагляду
ДП «Кривбасстандартметрологія» було заборонено до реалізації 34 партії різноманітної продукції, припинено реалізацію 16 видів продукції та заборонено застосування не повірених або не атестованих засобів вимірювальної техніки та обладнання.

Згідно накладених штрафних санкцій до державного бюджету відраховано понад 111 тис. грн. На підприємствах-порушниках було притягнено до адміністративної відповідальності 43 посадові особи, на яких накладено понад 25 тис. грн. адміністративних стягнень.

 

22.04.2010

На базі ДП «Кривбасстандартметрологія» проведено навчання депутатів Криворізької міської ради на тему:

«Технічне регулювання як дієвий засіб підвищення рівня захисту споживчого ринку»

21 квітня на базі державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» відбулося перше в цьому році виїзне навчання депутатів Криворізької міської ради.
Темою навчання стало питання підвищення рівня захисту споживчого ринку засобами технічного регулювання. Відкрив засідання секретар міської ради С. В. Маляренко.
У своїй доповіді директор ДП «Кривбасстандартметрологія»
Л. І. Машкін висвітлив головні шляхи підвищення якості життя мешканців регіону, пріоритетні напрямки діяльності підприємства, наголосив на необхідності взаємодії усіх гілок виконавчої влади для забезпечення дієвого захисту споживчого ринку від недоброякісних продукції та послуг. Недаремно гасло підприємства – «Влада, бізнес і споживачі – до високої якості життя разом.»
Було відзначено, що постійне зростання кількості підприємств регіону, які впровадили сучасні системи управління якістю, екологічного керування та управління безпекою працюючих і гігієною праці значно підвищує конкурентоспроможність продукції криворізьких виробників. Про це свідчить зростаюча кількість призерів Всеукраїнського конкурсу якості «100 кращих товарів України». У 2009 році 20 підприємств м. Кривого Рогу були визнані кращими у цьому престижному національному конкурсі.
Серед головних питань, які цікавили депутатів були питання щодо державної політики у сфері захисту прав споживачів, способів подолання неврегульованості законодавчої бази, перепони,  які  виникають на шляху захисту споживчого ринку.
Під час ознайомлення з підприємством депутати відвідали випробувально-сертифікаційний та метрологічний центри
ДП «Кривбасстандартметрологія», ознайомилися з виробничою базою та технологічним обладнанням лабораторій, були присутні під час проведення випробувань продукції.

16.04.2010

Анонс

21 квітня 2010 року на базі державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» відбудеться навчання депутатів Криворізької міської ради на тему: «Технічне регулювання як дієвий засіб підвищення рівня захисту споживчого ринку».

21 квітня 2010 року о 10.00 на базі державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» відбудеться навчання депутатів Криворізької міської ради на тему: «Технічне регулювання як дієвий засіб підвищення рівня захисту споживчого ринку». Детальна інформація за телефоном: (056) 407-10-14.

16.04.2010

Орган з сертифікації продукції, послуг та систем управління якістю інформує.

14 квітня 2010 року в приміщенні ДП «Кривбасстандартметрологія» був проведений семінар по впровадженню технічних регламентів. На семінарі були розглянуті питання впровадження та робота за технічними регламентами засобів індивідуального захисту, технічного регламенту будівельних матеріалів, технічного регламенту водогрійних котлів що працюють на рідкому чи газоподібому паливі, технічного регламенту безпеки низьконапружного обладнання, технічного регламенту максимально дозволеного споживання електроенергії холодильними приладами, технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання, технічного регламенту підтвердження відповідності безпеки машин і механізмів, технічного регламенту пересувного обладнання, що працює під тиском, технічного регламенту обладнання, що працює під тиском, технічного регламенту безпеки простих посудин високого тиску, були освітлені новини в законодавстві що стосуються підтвердження відповідності продукції. В семінарі брали участь місцеві виробникі продукції різних форм власності, а також представники підприємств міста що виробляють продукцію та завозять комплектуючі та матеріали через митницю. На семінарі були висвітленні питання плану дій щодо подолання технічних бар’єрів  у торгівлі та приведення вимог держави до вимог Євросоюзу, зміни в законодавчо-правові базі, освітленні питання щодо процедури підтвердження відповідності продукції за технічними регламентами, питання випробування продукції за технічними регламентами.

15.04.2010

      У зв'язку з введенням в дію змін до Законів України, які регулюють відносини стосовно генетично-модифікованих організмів, на базі державного підприємства "Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"  у квітні 2010 році проведено семінар для керівників і фахівців харчових підприємств міста та регіону на тему "Генетично-модифіковані організми. Сучасні проблеми та шляхи їх вирішення. Маркування продуктів харчування які містять ГМО".

На семінарі  розглянуті питання: законодавча база України стосовно маркування продукції - "з ГМО" або "без ГМО"; проведення лабораторних випробувань харчових продуктів на вміст генетично-модифікованих організмів; лабораторії  які акредитовані в установленому порядку та можуть проводити випробування на ГМО.
Керівникам та фахівцям харчових підприємств міста і регіону були надані пояснення, що для зручності роботи й економії коштів та часу на проведення лабораторних випробувань харчових продуктів на вміст генетично-модифікованих організмів  на базі ДП"Кривбасстандартметрологія" створена і працює лабораторія з випробувань генетично-модифікованих організмів, акредитована на відповідність ДСТУ/IEC 17025 на незалежність та технічну компетентність в Національному агентстві з акредитації України, чим засвідчується гарантія якості робіт.

Лабораторією з вересня 2009 року по квітень 2010 року проведено більше 800 випробувань на вміст генетично-модифікованих організмів різноманітної харчової продукції:  кисломолочної продукції; хлібобулочних виробів; масложирової продукції; соусів томатних; кулінарих виробів; кондитерських виробів; ковбасних виробів; напівфабрикатів м'ясних та сільськогосподарської сировини. За результатами випробувань приблизно в 6 % продукції виявлено вміст генетично-модифікованих організмів. Лабораторія виконує як якісне, так і кількісне визначення вмісту генетично модифікованих організмів.    

14.04.2010

Вiддiл з ремонту засобів вимірювальної техніки

Відділ з ремонту засобів вимірювальної техніки виконує роботи з демонтажу, підготовки до повірки, ремонту, регулювання та відновлення метрологічних характеристик, а також монтаж лічильників теплової енергії після повірки.
Роботи виконуються висококваліфікованими досвідченими спеціалістами, що пройшли навчання на підприємствах-виробниках лічильників теплової енергії. Відділ оснащено необхідним обладнанням, програмним забезпеченням, всіма комплектуючими, що постачаються безпосередньо виробниками за відповідними Договорами. На сьогоднішній день відділ є сервісним центром з ремонту та технічного обслуговування лічильників теплової енергії таких виробників як «ТЕРМО-К» республіка Білорусь та «СЕМПАЛ Ко» м. Київ.

У відділі впроваджуються нові послуги для власників вузлів обліку теплової енергії - технічне обслуговування лічильника тепла в процесі експлуатації під час опалювального сезону. До складу цих робіт входить контроль справності роботи лічильника та контроль його метрологічних характеристик, що надасть змогу виключити збої у роботі вузла обліку та запобігти перевитрати коштів за теплову енергію. Також проводиться формування звітів для надання до організації що постачають теплову енергію.

12.04.2010

Відділ стандартизації

Державним підприємством "Кривбасстандартметрологія",  як  організації, що здійснює функції ведення секретаріату технічного комітету ТК 9 "Руди залізні та марганцеві", накопичено позитивний досвід спільної роботи з органами місцевого самоврядування, науково-дослідними організаціями та провідними фахівцями гірничорудних підприємств у проведенні робіт зі стандартизації.
Усі свої функції секретаріат здійснює суворо в рамках чинного законодавства у сфері стандартизації та Положення про технічні комітети стандартизації та активізує діяльність ТК 9 за наступними пріоритетними напрямками:

  1. залучення виробників залізорудної продукції до фінансування та участі їх у розробленні національних стандартів, охоплюючи гармонізовані;
  2.  актуалізація нормативних документів, інформування про чинні міжнародні стандарти ISO та їх впровадження;
  3. ретельна підготовка та формування пропозицій до планів стандартизації;
  4. вивчення потреб підприємств у стандартах, з метою забезпечення системності стандартизації.

За останні три роки ТК 9 освоєно коштів на суму 797,1 тис. грн., з них із залученням коштів гірничорудних підприємств за ініціативи ДП "Кривбасстандартметрологія" – на суму                578,4 тис. грн., що складає  72,7 %  від загальної суми.
Приймаючи до уваги екологічні обставини, що склалися на сьогодення у техногено перевантажених регіонах України, за ініціативи ДП "Кривбас-стандартметрологія" було розробленодва національні стандарти України на методи визначання фактичної сейсмічної стійкості будинків та споруд і тиску у фронті ударної повітряної хвилі та границь безпечної зони, як основних характеристик із попередження негативного впливу масових вибухів.
До розроблення стандартів були залучені профільні науково-дослідні інститути, а саме Інститут гідромеханіки Національної Академії Наук України, Науково-дослідний гірничорудний інститут, Український державний науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній та металургійній промисловості і Криворізький технічний університет.
Треба зазначити, що розроблення стандартів ТК 9 було здійснено із залученням коштів ДП "Кривбасстандартметрологія" та гірничорудних підприємств, які видобувають залізну руду відкритим способом.
Як підсумок завершеної роботи, стали розроблені вперше в Україні національні стандарти:
– ДСТУ 7116:2009  "Вибухи промислові. Метод визначання фактичної сейсмічної стійкості будинків і споруд";
– ДСТУ 7117:2009 "Вибухи промислові. Метод визначання тиску у фронті ударної повітряної хвилі та границі безпечної зони"
які за наказом Державного  комітету України з питань технічного  регулювання  та  споживчої  політики від 18 грудня 2009 року № 461 набули чинності з 01 квітня 2010 року.

Довідково. За п'ять років ведення секретаріату ТК 9 державним підприємством "Кривбасстандартметрологія", втричі зросла ефективність розроблення національних стандартів, про що свідчать 65 прийнятих стандартів, 90 % яких гармонізовано з міжнародними стандартами ISO.

02.04.2010

29.03.2010

Практика запровадження сучасних
 механізмів “бережливого виробництва”

Світові тенденції розвитку диктують нові напрямки та підходи до управління усіма задіяними у виробництві продукції та наданні послуг, ресурсами підприємства. Враховуючи вимоги часу ДП „Кривбасстандартметрологія” одне  з перших в Україні започаткувало для підприємств регіону передачу досвіду світових компаній  стосовно запровадження механізмів „бережливого виробництва”, технологій зниження собівартості продукції та методики здійснення самоаналізу та постійного вдосконалення.  
Так наприкінці березня 2010 року слухачі більш ніж 30 підприємств Кривого Рогу набули свій перший досвід при впровадженні сучасних методик  вдосконалення менеджменту організацій ТРМ, 5S та 3Т, “кайдзен”, “канбан”, JIT, SMED та інших на провідних українських та світових підприємствах, шляхом проведення майстер-класу та ділової гри. Дізналися про сучасні підходи до розвитку бізнесу та ефективне управління виробництвом.
Майстер-клас базувався на практиці застосування вищезазначених принципів в машинобудуванні, будівельної, хімічної, металургійної промисловості та на підприємствах які надають послуги.

Зацікавленість слухачів під час проведення семінару, серйозне ставлення до розгляду запропонованих тем та їх активна участь у розгляді питань, що виникали в процесі обговорення, дозволить підприємствам, працівники яких узяли участь у семінарі, впроваджувати світові методи менеджменту, ефективно управляти технологічними процесами та виробництвом, мінімізувати витрати та впевнено дивитися у майбутнє.

19.03.2010

Запрошуємо на семінар!

ДП “Кривбасстандартметрологія” з метою сприяння остаточного впровадження технічних регламентів, інформуванню та допомоги в застосуванні їх підприємствами, висвітленні питань щодо контролю за відповідністю вимогам технічних регламентів та декларуванню продукції, запрошує Вас 14 квітня 2010 року прийняти участь в семінарі «Декларування та підтвердження відповідності продукції технічним регламентам»
На семінарі буде розглянуто широкий спектр питань пов’язаних з законодавчо-регульованою сферою декларування та підтвердження відповідності продукції, яке виконується на відповідність вимогам технічних регламентів за вказаними в них процедурами.
Семінар відбудеться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 23, (зупинка „15-а школа”).

Для участі у семінарі Вам потрібно оформити заявку.

Факс: (056) 407 10 46
Контактні телефони: (056) 407 08 19
Е-mail: v_ssu@i.ua ,
v_ssu@ukr.net

19.03.2010

Відділ з ремонту засобів вимірювальної техніки

Відділом РЗВТ ДП «Кривбасстандартметрологія» розроблено та введено в експлуатацію нове обладнання: програматор мікросхем пам'яті та пік-контроллерів. Нове обладнання дозволяє вивести ремонтні роботи на новий рівень з урахуванням потреб часу. Тепер відділ ремонту має можливість повністю відновити працездатність, проводити програмування параметрів та корекцію приладів з мікропроцесорним керуванням, таких як газоаналізатори, електрофотокалориметри, іономіри, клініко-діагностичне обладнання, радіовимірювальне обладнання, електронні аналітичні ваги.

 

18.03.2010

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
(Держспоживстандарт України)

Інформуємо, що відповідно до Плану заходів із зменшення негативного сальдо у зовнішній торгівлі, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1509-р, з метою інформаційного забезпечення українських експортерів та виробників експортоспроможної продукції, а також іноземних суб'єктів господарської діяльності, що купують товари українського походження, наказом Міністерства економіки України від 21.05.2009 № 472 було затверджено структуру інформаційного наповнення веб-порталу „Комплексна система інформаційно-консультаційної підтримки та розвитку експорту" www.ukrexport.gov.ua.

Портал надає всебічну інформаційну підтримку учасникам експортної діяльності та інформує про існуючі можливості та умови експорту до країн світу, застерігає про обмеження торгівлі на світових ринках, містить дані про тендери, світові бізнес-події тощо. Пошукові механізми порталу дають змогу здійснювати двосторонній пошук торговельних партнерів як для українських, так і для іноземних компаній.

17.03.2010

ДП «Кривбасстандартметрологія» розширює сферу надання послуг

Випробувальний  Центр  ДП «Кривбасстандартметрологія» з нагоди дня споживача та підтримуючи основні напрями діяльності Громадського центру розвитку легкої промисловості зробив черговий крок в напрямку розширення сфери діяльності, ввівши в дію обладнання з випробування колясок дитячих та велосипедів для дітей та дорослих. Цим кроком завершено черговий етап програми розвитку лабораторії легкої промисловості стосовно випробувань продукції дитячого асортименту, від немовлят до випускників шкіл.
Ця програма має схвальні відгуки від споживачів та виробників, що  завдяки цій програмі мають достовірну інформацію про якість продукції. Як зазначили фахівці Громадського центру розвитку легкої промисловості, існування таких Центрів є гарним прикладом захисту споживчого ринку України методом технічного регулювання.
Лабораторія проводить випробування трикотажних та швейних виробів, взуття, іграшок, засобів індивідуального захисту, меблів корпусних та м’яких за всіма показниками. Штат досвідчених фахівців, відповідна нормативна база  дає можливість здійснювати фізико-механічні випробування продукції згідно заявленій галузі акредитації у відповідності з вимогами як вітчизняної, так і міжнародної нормативної документації та побажаннями клієнтів.

Сьогодні лабораторія має досвід робіт по освоєнню Технічних регламентів, що стосуються засобів індивідуального захисту та іграшок.

05.03.2010

1 березня розпочався Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) - "100 кращих товарів України" 2010 року

1 березня розпочався Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” 2010 року. Про це заявила Голова Держспоживстандарту України Лариса Лосюк під час спільного засідання Головної конкурсної комісії (ГКК) конкурсу та Головного конкурсного журі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку „Я хочу жити в якісному світі” 1 березня ц.р.

За її словами, конкурс традиційно відбуватиметься у два етапи: регіональний та загальнодержавний. Регіональний проводитиметься з березня по липень. Наприкінці цього етапу визначаться його переможці, які й змагатимуться за перемогу в конкурсі у загальнодержавному етапі, що відбудеться з липня по листопад.

Також Лариса Лосюк відзначила успішне проведення конкурсу 2009 року.

„Попри певні сумніви щодо доцільності проведення конкурсу „100 кращих товарів України” минулого року через фінансово-економічну скруту, ми провели його на належному рівні. Переможці минулорічного конкурсу, які були присутні на його фінальній частині під час нагородження, стали свідками щирої зацікавленості цим заходом представників державної влади в особі Першого віце-прем’єр-міністра України Олександра Турчинова та Міністра економіки України Богдана Данилишина. Це свідчить про зацікавленість держави у підтримці українських виробників якісної продукції”, – наголосила Голова Держспоживстандарту України.

Під час засідання також було прийнято рішення оголосити проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку „Я хочу жити в якісному світі” 2010 року з 1 квітня ц.р.

Як повідомлялося раніше, 12 січня 2010 року в ДП „Український Дім” та в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулося нагородження переможців, лауреатів і фіналістів Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” 2009 року та 6-ої Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка „Я хочу жити в якісному світі”. Нагороди отримали 110 переможців конкурсу, 86 його лауреатів та 45 фіналістів, які представили усі регіони України.

Переможцями конкурсу дитячого малюнка 2009 року стали 27 юних художників у трьох вікових категоріях (5 – 8 років, 9 – 12 років, 13 – 17 років) з усіх регіонів України, які були нагороджені цінними призами (портативними DVD-програвачами). Переможці були визначені у трьох номінаціях: „Я пізнаю якісну продукцію”, „Ми архітектори якісного світу” і „Кращий плакат на споживчу тематику”.

Довідково. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” проводиться з 2003 року згідно з Указом Президента України від 23.02.2001 №113 „Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції” та постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2001 №1502 „Про щорічний Всеукраїнський конкурс якості”.

Відповідно до розпорядження Президента України від 14 жовтня 2004 року №251 „Про підтримку проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” конкурс проводиться під патронатом Президента України. 2009 року виставка „100 кращих товарів України” отримала статус Національна.

2004 року Держспоживстандарт України започаткував проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка „Я хочу жити в якісному світі”. Метою виставки-конкурсу є формування у свідомості дітей – наймолодших споживачів суспільства – асоціативного уявлення про якісну й безпечну продукцію та популяризацію руху за підвищення якості життя.

У вересні 2008 року виставка-конкурс дитячого малюнка була включена до Переліку міжнародних та національних виставок і ярмарків, які проводилися в Україні 2009 року, та набула статусу Національна.

01.03.2010

Запрошуємо на семінар!

ДП “Кривбасстандартметрологія” спільно з “Державним інститутом підготовки та перепідготовки кадрів промисловості” запрошує Вас 24 березня 2010 року прийняти участь в семінарі з управління якістю підприємств на основі нової версії стандарту ДСТУ ІSО 9001:2009, сучасних підходах до розвитку бізнесу та управління виробництвом, в тому числі актуальні аспекти “бережливого виробництва” і методи забезпечення сталого розвитку.
Програма семінару  побудована шляхом проведення майстер-класу та ділової гри. Майстер-клас базується на практиці застосування принципів вдосконалення, проводиться з використанням мультимедійної системи, слайд шоу, з наданням матеріалів семінару. Всі учасники семінару отримують свідоцтва.
Семінар відбудеться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 23, (зупинка „15-а школа”).

Для участі у семінарі Вам потрібно оформити заявку.

Факс: (056) 407 10 46
Контактні телефони: (056) 407 08 19
Е-mail: v_ssu@i.ua ,
v_ssu@ukr.net

 

19.02.2010

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖНАГЛЯДУ

Протягом 2009 року інспекторами з державного нагляду було забраковано різноманітної м’ясної продукції на суму понад 58 тисяч гривень.

               На території міста Кривий Ріг переробкою та оптовою торгівлею займаються 32 підприємств. Протягом 2009 року перевірені 22 підприємство, які здійснюють переробку  або займаються оптовою торгівлею  м’ясною продукцією у м. Кривий Ріг, а саме:

  • п’ятнадцять  виробників  м’ясної продукції;
  • сім суб’єктів з оптової торгівлі  в місті.

Під час перевірок підприємств – виробників було перевірено м’яса та м’ясної продукції на загальну суму 67,442 тис. грн. За результатами перевірок було встановлено невідповідність продукції на суму 26,105 тис. грн. ( 38,71 %).
При перевірці оптового зберігання м’ясної продукції було перевірено продукції на суму 293, 712 тис. грн. Не відповідала вимогам нормативних документів продукція на суму 32,045 тис. грн.
Серед основних видів відхилення м’ясної продукції можна зазначити:

  • Невідповідні органолептичні показники продукції та фізико-хімічних показників;
  • Порушення періодичності та обсягу випробувань готової продукції;
  • Незадовільний контроль готової продукції або сировини;
  • Неналежні умови зберігання;
  • Незадовільне метрологічне забезпечення підприємства.

Серед основних відхилень продукції стосовно маркування виділяються відсутність посилань на нормативну документацію, дати виготовлення, номеру партії, енергетичної та харчової цінності.
Окремо можна зазначити випадки реалізації субпродуктів з птиці із вичерпаним терміном реалізації.
За результатами перевірок інспекторами з державного нагляду застосовані наступні заходи:

  • Заборонено до реалізації 9 партії продукції;
  • Заборонена реалізація 13 видів м’ясної продукції;
  • Складено 11 протоколів про адміністративне порушення на посадових осіб підприємств;
  • Застосовано штрафних санкцій загальною сумою 30119,00 грн.
Інспекторами відділу державного нагляду постійно проводиться робота з суб’єктами господарювання по контролю виконання приписів та усуненню виявлених порушень. У разі неможливості поновлення якості продукції до встановлених відповідно нормативних документів, інспекторами проводяться заходи щодо повернення продукції постачальнику або іі утилізації. Окрім того ДП «Кривбасстандартметрологія» постійно висвітлює проблемні питання щодо якості та безпеки м’ясопродуктів у різноманітних засобах масової інформації міста та приймає активну участь у організації та проведені нарад, семінарів та конференцій з виробниками або постачальниками зазначеної продукції.

 

09.02.2010

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖНАГЛЯДУ

Протягом 2009 року інспекторами з державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» виявлено порушення на 188 перевірених підприємствах

          За 12 місяців  2009 року перевірено 219 підприємств, які спеціалізуються на виробництві, випуску та зберіганні продукції на території міста або обслуговуючих районів. При проведені заходів з державного нагляду була перевірена продукція гірничо-металургійних комплексів, хімічна, машинобудівна та будівельна продукція, товари народного споживання, побутової,, електротехнічної та опалювальної техніки, якість газопостачання та комунальні послуги. Окремо можна зазначити ретельну перевірку більшості виробників та постачальників харчової продукції у місто. Було перевірено якість м’ясних та ковбасних виробів, риби та рибної продукції, хлібобулочної, кондитерської, борошно-крупяної  продукції, води, напоїв та соків, різноманітних напівфабрикатів, молока та кисломолочної продукції, продукції сільського господарства.
За результатами перевірок встановлені не відповідності на 188 підприємствах або у 86 % випадків. Серед найбільш поширених порушень чинного законодавства, можна зазначити наступне:

  1. невідповідність з органолептичних, геометричних, фізико-механічних показників;
  2. введення в обіг продукції без сертифікату відповідності;
  3. відсутнє або неповне маркування продукції;
  4. недоліки у підготовці виробництва та незабезпеченість підприємства нормативними документами;
  5. відсутність необхідних дозволів або атестатів на виробництво;
  6. незадовільний стан технологічного обладнання або використання застарілого обладнання, що не відповідає сучасним вимогам;
  7. недостатній приймальний контроль готової продукції або незадовільний контроль якості сировини;
  8. відсутнє або незадовільне метрологічне забезпечення виробничих процесів на підприємствах.

Також необхідно зазначити, що за результатами багатьох перевірок було встановлені факти відсутності необхідного інформування споживача стосовно наявності або відсутності у продукції генетично-модифікованих організмів, що суперечить вимога чинного законодавства у сфері захисту прав споживача.
За результатами перевірок відділом державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» були застосовані заходу відповідно до наданих повноважень. Було заборонено реалізовувати 180 партій різноманітної продукції, припинено реалізацію 114 видів продукції. Згідно накладених штрафних санкцій до державного бюджету було відраховано більше 224 тис. грн. На підприємствах – порушниках було притягнено до адміністративної відповідальності 108 посадових осіб, на яких накладено 92 тис. грн. адміністративних стягнень.

08.02.2010

Вiддiл з ремонту засобів вимірювальної техніки

На базі відділу РЗВТ ДП «Кривбасстандартметрологія» створено сервісний центр з обслуговування лічильників теплової енергії типа ТЕРМ виробництва СП «ТЕРМО-К» ТОВ м. Мінськ республіка Білорусь.

Сервісний центр проводить роботи:

- демонтаж/монтаж теплолічильників;

 

- технічне обслуговування та ремонт;

 

- налагодження електронного блоку;

 

- зчитування архівних даних необхідних для контролю показників та подальшого їх друку.

 

Найближчим часом планується встановлення терморегуляторів тепла для  автоматичного регулювання подачі теплоносія.



Автоматичне регулювання проходить без втручання оператора, який заздалегідь задає параметри, необхідні для роботи.

 

02.02.2010

Група спеціалістів ДП "Кривбасстандартметрологія" пройшла навчання й отримали сертифікаційні посвідчення та сертифікати фахівців з неруйнівного контролю Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:

  1. Неруйнівний візуально-оптичний (VT) контроль в наступних виробничих секторах:
  2. Литво.
  3. Поковки, прокат, листи.
  4. Зварювання та наплавлення.
  5. Труби.
  6. Металовироби та напівфабрикати наступних видів продукції: трубопроводів систем водопостачання; трубопроводів пари та гарячої води з робочим тиском пари понад 0,07МПа і температурою води вище 115ºС; лінійних частин газопроводів (в т.ч. поліетиленових) та систем газопостачання природним та зрідженим газом.

Випробувальний центр ДП "Кривбасстандартметрологія" єдиний в регіоні, який має дозвіл на проведення контролю якості зварних з'єднань поліетиленових труб для газопроводів.
Виданий дозвіл є підсумком значної роботи, проведеної фахівцями
ДП "Кривбасстандартметрологія", з метою їх підтвердження у сфері виконання робіт підвищеної небезпеки.

28.01.2010

На виконання Указу Президента України від 23 лотого 2001 року
№ 113 “Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції”, постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року № 1502 “Про щорічний Всеукраїнський конкурс якості” та рішення від 25 листопада 2005 року Ради глав урядів держав – учасниць СНД Держспоживстандарт України організовує проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - “100 кращих товарів України” та конкурсу на здобуття Премії СНД за досягенення у сфері якості продукції та послуг.
З метою удосконалення організації та проведення зазначених Конкурсів та на виконання листа Держспоживстандарту України № 290-1-7/20 від 19.01.2010 р., щодо організації та проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - “100 кращих товарів України” та конкурсу на здобуття Премії СНД за досягенення у сфері якості продукції та послуг, запрошуємо підприємства взяти участь у анкетуванні.
Заповнені анкети надсилайте на електронну адресу: dcsms@ukrpost.ua, або факсограмою 407-08-03.

Завантажити анкету

18.01.2010

Відбулося нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу
якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України”

 

12 січня поточного року у м. Києві відбулося нагородження переможців, лауреатів і фіналістів Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” 2009 року.
У відкритті урочистих заходів зокрема Національної виставки „100 кращих товарів України” взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов, Міністр економіки України Богдан Данилишин та Голова Держспоживстандарту України Лариса Лосюк.   
Нагороди отримали 110 переможців конкурсу, 86 його лауреатів та 45 фіналістів, які представили усі регіони України.
Делегацію від м. Кривого Рогу очолював Секретар міської ради
С. В. Маляренко. Приємно відзначити, що кращими товаровиробниками визнано 20 підприємств нашого міста.  В урочистій обстановці їм були вручені заслужені нагороди.
Серед криворізьких підприємств-учасників переможцями стали  8 підприємств (ТОВ «АСС», Криворізьке УВП УТОС, ТОВ «ДСД», ПАТ«ХайдельбергЦемент Україна»,ВАТ «Інгулецький ГЗК», ЗАТ «КЗГО», ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ,ДП «Діяпруда»), лауреатами - 10 підприємств (СПД Бєльчич Ольга Валеріївна, ТОВ «Данверс», ТОВ «Віконда», ГЗК «Укрмеханобр» ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», ЗАТ «Криворіжгазбуд», ТОВ «ДІО-Трейдер-Інтернаціонал», КП «Криворіжавтотранс», ПП «Приватпроект», ТОВ «Авто діагностика-Інгулець», ТОВ «Центр екологічних досліджень та аудиту») та 2 підприємства стали фіналістами конкурсу (ТОВ «Легіон», ТОВ «Уніпласт»).
Вітаємо всіх учасників конкурсу із визначними досягненнями в галузі якості!

15.01.2010

У ДП «Кривбасстандартметрологія» протягом грудня 2009 року був проведений монтаж та в ведена в подальшу експлуатацію нова  проливна  установка АС 50- 150.
Нова  проливна установка АС 50-150 дозволяє розширити сферу послуг що надаються в Криворізькому регіоні, а також на ній можуть проходити повірку лічильники води та тепла за заявками з інших регіонів України.
Установка призначена для передання розміру одиниць об'ємної витрати та об'єму холодної води, що протікає по трубопроводу, робочим засобам вимірювальної техніки – лічильникам води, витратомірам-лічильникам, тепло лічильникам, перетворювачам об'ємної витрати з номінальними діаметрами від 50 мм до 150 мм при повірці та калібруванні.
Конструктивні особливості установки АС 50 - 150 :
-        швидке переналагодження на повірку лічильників іншого типу;
-        установка виготовлена з корозостійких матеріалів;
-        установка укомплектована автоматизованою системою збору й  обробки результатів вимірів, що дозволяє автоматично формувати електронний протокол повірки;
-        повірка  лічильників на кожній перевірочній витраті проводиться при динамічно стабільному потоці води;
-        можлива перевірка лічильників з номінальними діаметрами  DN50 ÷ DN150  у ручному та автоматичному режимі;
-        ефективна гідравлічна система стабілізації тиску й автоматичної деаерації води забезпечує стабільну, без пульсацій, плавно регульовану витрату;
-        робоча рідина  (вода) циркулює по замкнутому контурі;
-        установка обслуговується одним оператором;
Технічні характеристики установки
1 Вимірювальне середовище - вода питна, без механічних домішок, температурою від 10 до 40 ºС.
2 Межі основної відносної похибки вимірювання об'єму в діапазонах витрат
від  Qmin до Qmax  - не більше 0,3 %;
3 Діапазон витрат, відтворених установкою - від 0,3 до180 м3/год.

Запрошуємо до співпраці усіх зацікавлених осіб.

14.01.2010

 До уваги виробників та постачальників

       Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2010 року закінчується перехідний період одночасної дії міждержавних  стандартів та державних стандартів України на ковбаси сирокопчені та сиров'ялені, смажені, напівкопчені, варені, сосиски, сардельки та хліби м'ясні.

Чинні нормативні документи
ДСТУ 4427:2005       Ковбаси сирокопченi та сиров'яленi. Загальнi технiчнi умови  
ДСТУ 4433:2005       Ковбаси смаженi. Загальнi технiчнi умови           
ДСТУ 4435:2005       Ковбаси напiвкопченi. Загальнi технiчнi умови   
ДСТУ 4436:2005       Ковбаси варенi, сосиски, сардельки, хлiби м'яснi. Загальнi технiчнi умови

     Згідно наказу № 478 з 1 січня 2010 р. призупинено дію ДСТУ 5028:2008 «Яйця курячі харчові. Технічні умови», та подовжено дію ГОСТ 27583-88 «Яйца куринные пищевые. Технические условия» до 1 червня 2010 р.

Повідомляємо, що відповідно до наказу №233 затверджені національні стандарти України на хлібобулочні та макаронні вироби з наданням чинності :
 з 1 січня 2010 року

ДСТУ 7041:2009

Вироби хлібобулочні сухарні. Загальні технічні умови
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 30317–95)

ДСТУ 7042:2009

Вироби хлібобулочні бубличні. Загальні технічні умови
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 30354–96)

ДСТУ 7043:2009

Вироби макаронні. Загальні технічні умови
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 875–92)

ДСТУ 7044:2009

Вироби хлібобулочні. Правила приймання, методи відбирання проб, методи визначання органолептичних показників і маси виробів
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 5667–65)

ДСТУ 7046:2009

Вироби хлібобулочні. Укладання, зберігання і транспортування
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 8227–56)

  Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.215)  та за телефоном 407-08-11.

 

далі

 

 


НОВИНИ

Архів новин 2014

Архів новин 2013

Архів новин 2012

Архів новин 2011

Архів новин 2010

Архів новин 2009

3

4

2

2

2

 

© 2024 ДП “ДНІПРОСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” Криворізька філія